مشکل نمایشگر سامسونگ s22 ultra

حل مشکل نمایشگر سامسونگ Galaxy S22 Ultra

 با هم درباره مشکل صفحه نمایش گلکسی S22 اولترا سامسونگ صحبت کردیم. این شرکت کره ای قول داده که مشکل نمایشگر سامسونگ Galaxy S22 Ultra به زودی برطرف می شود.

حل مشکل نمایشگر سامسونگ Galaxy S22 Ultra

اولین کاربران گلکسی اس ۲۲ با مشکل جدی صفحه نمایش لمسی مواجه شدند. بر اساس شهادت برخی از کاربران، یک دسته از پیکسل ها بر روی صفحه نمایش لمسی گوشی های هوشمند ظاهر می شود. این مشکل نشان می دهد که پنل OLED آسیب دیده است.

با این حال، کافی است تنظیمات نمایشگر را تغییر دهید تا مشکل از بین برود. این مشکل به عنوان یک مشکل نرم افزاری در حساب توییتری سامسونگ عنوان شده است. سامسونگ می گوید: “ما از مشکل آگاه هستیم.

 

مشکل نمایشگر سامسونگ s22 ultra

این شرکت کره ای توضیحات بیشتری در مورد منشاء مشکل ارائه می دهد. سامسونگ توضیح می دهد:

“ما می دانیم که وقتی کاربر در یوتیوب است یا قفل گوشی هوشمند را با حسگر اثر انگشت باز می کند، مقدار کمی از دستگاه های Galaxy S22 Ultra با یک خط پیکسل روی صفحه نمایش مواجه می شوند.”

بدیهی است که باگ زمانی رخ می دهد که چندین شرط وجود داشته باشد. سامسونگ ادامه می‌دهد:

“مشکل زمانی ظاهر می‌شود که کاربر رزلوشن صفحه‌نمایش را روی WQHD تنظیم کند و حالت صفحه‌نمایش انتخاب شده Natural باشد.”

البته این در تضاد با برخی شواهد کاربران است.

راهکار جلوگیری از ایجاد این باگ نمایشگر

برای جلوگیری از ایجاد این مشکل سامسونگ خریداران را تشویق می کند که از رزلوشن FHD+ راضی بوده و حالت Vivid را انتخاب کنند. برای انجام این کار، به تنظیمات گوشی هوشمند خود و سپس به Screen > Screen mode بروید. همچنین برای تغییر تعریف به قسمت Screen رفته و بر روی Screen definition کلیک کنید.

سامسونگ وعده داده تا زمانی که گوشی‌های هوشمند خانواده Galaxy S22 به بازار برسند، راه‌حلی برای رفع این مشکل اعمال خواهد شد. سامسونگ در توییتر گفت:

“سری گلکسی S22 هنوز هیچ به‌روزرسانی رسمی firmware ندارد، این آپدیت نزدیک به تاریخ عرضه در دسترس خواهد بود. گلکسی اس ۲۲ اولترا در روز جمعه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ وارد فروشگاه ها می شود. انتظار می رود که تا آن زمان، یک راه حل برای مشکل این گوشی ها ارائه شود.”

سامسونگ در تهیه نمایشگرهای OLED برای پرچمدار S22 از مواد قدیمی استفاده می کند.

سامسونگ از همان مواد اولیه M11 استفاده می کند که در Galaxy S21 Ultra سال گذشته استفاده شد. به گفته The Elec، برای تولید نمایشگرهای ۶.۸ اینچی OLED در گوشی های پرچمدار سری گلکسی اس ۲۲ اولترا هم همین موارد استفاده شده است.

به نظر می رسد این تلاشی برای کنترل قیمت ها در جهت افزایش فروش گلکسی S22 نسبت به پرچمداران قبلی سری S21 و S20 است. کیت های مواد سری M توسط Samsung Display برای پنل های OLED مورد استفاده سامسونگ الکترونیک و اپل عرضه شده است.

 

مشکل صفحه نمایش s22 ultra

در نمایشگر S22 Plus از کیت M11 به جای کیت M10 استفاده شده است، در حالی که مدل استاندارد ۶.۱ اینچی یعنی گلکسی S22 مانند نسخه قبلی خود از کیت M10 استفاده می کند.

پیش از این، سامسونگ جدیدترین مواد اولیه را برای هر نسل جدید گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار سری S، از گلکسی اس ۱۰ در سال ۲۰۱۹ تا گلکسی اس ۲۱ اولترا به کار می‌برد. همانطور که گفته شد، جدیدترین مجموعه از سری M12 احتمالا اواخر امسال برای نمایشگرهای گوشی های هوشمند جدید تاشو و آیفون ۱۴ اپل استفاده خواهد شد.

این شرکت کره‌ای قصد دارد پنل‌های ساخته شده با مواد قدیمی‌تر را با قیمت‌های نسبتاً پایین به تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند چینی بفروشد. چنین کیت هایی متعلق به سری E هستند.

سری M9 قرار است برای گوشی های هوشمند پایه و میان رده خود سامسونگ استفاده شود، جایی که سال گذشته از کیت های M8 استفاده شد. اپل در سال ۲۰۱۷ از کیت LT مخصوص آیفون X و در سال ۲۰۱۸ آیفون XS استفاده کرد. اما در سال ۲۰۱۹ این شرکت به کیت های سری M نیز روی آورد. به عنوان مثال، سال گذشته آیفون ۱۳ از پنل های ساخته شده از کیت های M11 استفاده کرد. همان مواردی که در Galaxy S21 Ultra استفاده شده است.

نظر شما درباره این مشکل نمایشگر گلکسی اس ۲۲ اولترا چیست؟