گوشی های آیفون ۱۳ اپل : از همیشه گرانتر

اپل طی چند هفته آینده به طور رسمی از سری گوشی های آیفون ۱۳ رونمایی می کند. در چند وقت اخیر ، گزارش های متعددی در مورد سری آیفون ۱۳ آینده منتشر شده است. یکی از جالب ترین گزارشات در مورد این سری گوشی های هوشمند قیمت آیفون ۱۳ است. طبق آخرین گزارشات ، قیمت اولیه سری آیفون ۱۳ ۵۴۹۹ یوان (۸۵۰ دلار) خواهد بود. با این حال ، مدل برتر ۱ ترابایتی تا ۱۴۰۰۰ یوان (۲،۱۶۳ دلار) به فروش خواهد رسید. سری آیفون ۱۳ همانند مدل های قبلی دارای چهار مدل خواهد بود. این سری دارای آیفون ۱۳ مینی ، آیفون ۱۳ ، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس است. از نظر قیمت فروش ، در زیر آخرین اطلاعات درز شده از اپل را برای شما عنوان کرده ایم:

گوشی آیفون ۱۳ مینی با ۴ گیگابایت حافظه رم:

حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی – ۵۴۹۹ یوان (۸۵۰ دلار)
حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی – ۵۹۹۹ یوان (۹۲۷ دلار)
حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایتی – ۶۷۹۹ یوان (۱.۰۵۱ دلار)

گوشی آیفون ۱۳ با ۴ گیگابایت حافظه رم:

حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی – ۶۲۹۹ یوان (۹۷۳ دلار)
حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی – ۶۷۹۹ یوان (۱.۰۵۱ دلار)
حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایتی – ۷۵۹۹ یوان (۱۱۷۴ دلار)

گوشی آیفون ۱۳ پرو با ۶ گیگابایت حافظه رم:

حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی – ۸۴۹۹ یوان (۱۳۱۳ دلار)
حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی – ۱۰۴۹۹ یوان (۱۶۲۲ دلار)
حافظه داخلی ۱ ترابایتی – ۱۳۲۹۹ یوان (۲۰۵۵ دلار)

گوشی آیفون ۱۳ پرو مکس با ۶ گیگابایت حافظه رم:

حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی – ۹۲۹۹ یوان (۱،۴۳۷ دلار)
حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی – ۱۱۲۹۹ یوان (۱۷۴۶ دلار)
حافظه داخلی ۱ ترابایتی – ۱۴۰۹۹ یوان (۲۱۷۹ دلار)

در مقایسه با سری فعلی آیفون ۱۲ ، این قیمت تغییر چندانی نکرده و از ۵۴۹۹ یوان شروع شده است. با این حال ، از آنجا که سری Pro و Pro Max دارای نسخه ۱ ترابایتی هستند ، قیمت ها برای این دو نسخه بسیار گران تر شده است.

همانطور که می دانید ، یکی از تفاوت های نسل جدید گوشی های آیفون موسوم به آیفون ۱۳ناچ یا همان بریدگی بسیار کوچک روی صفحه نمایش آنها خواهد بود. این اولین بار است که اپل در حال ویرایش ناچ از زمان معرفی آن در سال ۲۰۱۷ با گوشی آیفون X است. کاهش اندازه ناچ باعث می شود که آیفون های جدید نسبت صفحه نمایش به بدنه بزرگتر و جلوه بصری بهتری داشته باشند. با این حال ، اندازه صفحه نمایش همانند نسل قبلی است. این سری دارای سه اندازه صفحه نمایش ۵.۴ اینچی (مینی) ، ۶.۱ اینچی (۱۳ و Pro) و ۶.۷ اینچی (Pro Max) خواهد بود.

سری آیفون ۱۳ نسبت به سایر سری های قبلی دارای گزینه های رنگ بیشتری نیز می باشد. علاوه بر گزینه های رنگ سیاه و سفید ، گزینه رنگ طلایی غروب آفتاب و رزگلد نیز وجود خواهد داشت. با این وجود ، این دو رنگ برای آیفون ها کاملا جدید محسوب نمی شود.

از نظر پیکربندی ، کل سری آیفون ۱۳ به جدیدترین تراشه خود توسعه یافته Apple A15 Bionic ارتقا می یابد. گزارشات قبلی ادعا می کنند که در ساخت این تراشه هنوز از فرایند ۵ نانومتری استفاده می شود ، اما به نسل دوم ۵ نانومتری پردازش TSMC ارتقا یافته است. این بدان معناست که نسبت بهره وری انرژی بهتر و عملکرد ۵G چشمگیر تری خواهد داشت.

آیفون ۱۳ علاوه بر کاهش مصرف انرژی در بخش تراشه ، ظرفیت باتری کل سری را نیز ارتقا می دهد. آیفون ۱۳ پرو مکس از باتری ۴۳۵۲ میلی آمپر ساعتی استفاده می کند که حدود ۷۰۰ میلی آمپر ساعت بیشتر از ۳۶۸۷ میلی آمپر ساعت ظرفیت استفاده شده در داخل باتری مدل ۱۲ پرو مکس است. آیفون ۱۳ با باتری ۳۰۹۵ میلی آمپر ساعت عرضه می شود در حالی که آیفون ۱۳ مینی از باتری ۲۴۰۶ میلی آمپر ساعتی استفاده می کند.

نظر شما درباره آیفون های جدید چیست؟